Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3569
W sumie: 403222

News

News zdjęcie id 77

Wiosenne Targi Ogrodnicze pełne atrakcji

16.04.2015

Wiosenne Targi Ogrodnicze otwierają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Wszystko do ogrodu

Udział w targach to najlepszy sposób na to, by kompleksowo i sprawnie przygotować się do sezonu wiosennego. Miłośnicy zieleni, będą mogli nabyć wiele oryginalnych gatunków roślin, uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin. Wystawcy zaoferują: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architektura ogrodową. Targi z pewnością zainspirują uczestników do ciekawego i efektywnego wykorzystania przydomowych ogrodów.

Targi Motoryzacyjne

Wychodzimy naprzeciw potrzebom rolników i mieszkańców obszarów wiejskich, otwieramy tereny wystawowe Agroarena dla branży motoryzacyjnej. Targom Ogrodniczym towarzyszyć będą Targi Motoryzacyjne AGRO-MOTO. Po raz pierwszy maszyny rolnicze ustąpią miejsca pojazdom na czterech i dwóch kółkach. Kilkunastu Wystawców z branży motoryzacyjnej zaprezentuje najpopularniejsze marki aut. Będzie okazja do sprawdzenia wiedzy nt. zasad ruchu drogowego i nie tylko.

Na terenach wystawowych stworzymy specjalną przestrzeń poświeconą miłośnikom jednośladów. 19 kwietnia odbędzie się zjazd Klubu Motor Skansen Ciechanowiec i nieoficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. To nie lada gratka dla zwiedzających i amatorów dwóch kółek, będzie to okazja do obejrzenia unikatowych modeli motocykli.

Wystawy zwierząt

Równolegle z Targami Ogrodniczymi organizujemy Wystawę Królików Rasowych i Drobiu ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. 18 kwietnia szepietowski ring rezerwujemy dla hodowców koni, odbędzie się Pierwszy Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących. Na wystawie zostanie przedstawiona stawka, licząca 30 ogierów podzielonych na 3 grupy rasowe.

Targi pszczelarskie

Do Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. Zapraszamy do Pasieki Ośrodka, a dowiesz się m.in. jakie zabiegi wykonać na wiosnę. Zachęcamy do udziału w warsztatach nt. produkcji i przechowywania zapasowych matek pszczelich.

Edukacja i porady

Oprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z PODR w Szepietowie.

Konkursy i zabawy

Jeśli rozpoznanie nasadzeń ozdobnych nie stanowi dla Ciebie większego problemu, przyjdź do namiotu PODR. Weź udział w konkursie: Zgadnij, co to za roślina? Zabłyśnij wiedzą, a dostaniesz atrakcyjną nagrodę.

Zapraszamy na Wiosenne Targi Ogrodnicze.

Program imprezy

plakat

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.