Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20763
W sumie: 383769

News

News zdjęcie id 678

Dożynki Gminy Drohiczyn 2017

11.09.2017

 
    Tegoroczne Dożynki gminy Drohiczyn, które zostały zorganizowane 10 września w Chutkowicach, to bogaty program duchowy, kulinarny i artystyczny. 
 
 
 
 
 
 
     Dożynki, czyli dziękczynienie za plony, tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św., przy kaplicy w Chutkowicach. Na ręce proboszcza ks. kan. Wiesława Niemyjskiego, chleb dożynkowy złożyli starostowie dożynek – państwo Andrzej i Iwona Mańko. Po Mszy Świętej korowód, w którym niesiono dary dożynkowe przeszedł na plac przy świetlicy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Tam księża kościoła katolickiego i  prawosławnego wspólnie poświecili przyniesione dary i chleb. Nastąpiło radosne dzielenie się chlebem, którego wystarczyło dla wszystkich zebranych. W części artystycznej wystąpiły młodsze i starsze grupy drohiczyńskiego zespołu „Krajka”, grupy taneczne działające przy M-GOK-u, Kapela Wuja Krzycha, Chór Seniora „Jesień”, zaśpiewał Mateusz Borzym i zespół „Verva”. Jednym z głównych punktów wydarzenia była uczta kulinarna dla wszystkich obecnych na placu. Gośćmi honorowymi dożynek byli duchowni, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, oraz Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski. Wśród wystawców były instytucje ODR-u i KRUS-u.
 
 
 
 
    Burmistrz Wojciech Borzym:
    Niezmiernie cieszę się, że Dożynki Gminy Drohiczyn stałym się ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń naszej małej Ojczyzny. To wydarzenie jest jednak nieco inne od pozostałych, ponieważ w szerokim zakresie przygotowywane jest przez mieszkańców naszej gminy. W tym roku najwięcej pracy w te przygotowania włożyli mieszkańcy sołectwa Chutkowice, za co w imieniu całej naszej gminnej społeczności serdecznie dziękuję. Dziękuję za wystrój sołectwa, dziękuję za przygotowanie poczęstunku, za wieńce i dary dożynkowe. Dziękuję też za zabawę, bo tego dnia – jak nakazuje zwyczaj – przede wszystkim mają bawić się rolnicy. Dziękuję również proboszczowi Wiesławowi Niemyjskiemu za odprawienie Mszy Św., dziękuję pozostałym obecnym duchownym za modlitwę i dobre słowo, a w szczególności proboszczowi Eugeniuszowi Zabrockiemu. Dziękuję za przybycie Staroście Siemiatyckiemu - Janowi Zalewskiemu, oraz Wójtowi Gminy Siemiatycze – Edwardowi Krasowskiemu. Dziękuję pracownikom Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, oraz Urzędu Miejskiego, którzy w przygotowania i przebieg dożynek też włożyli wiele zaangażowania. Wielkie podziękowania należą się sołtysom wszystkich sołectw. Dziękuję wystawcom, prowadzącemu Zdzisławowi Kryńskiemu, mediom, stowarzyszeniu Koń Nadbużański”. Duże podziękowania należą się zespołom, które uświetniły część artystyczną. Za wszelką pomoc, przychylność, przygotowania, organizację i przebieg, wszystkim serdecznie dziękuję.
 
 
 
 
     Więcej zdjęć w galerii.
 
 
 
 

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.