Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 152
W sumie: 399805

News

News zdjęcie id 2250

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

17.05.2022

Plakat reklamowy pikniku

 

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega.
Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

 

PIKNIKI WOJSKOWE NA TERENIE ADMINISTROWANY PRZEZ
WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W BIELSKU PODLASKIM

 

Siemiatycze – stadion miejski ul. Nadrzeczna 29

Ministerstwo Obrony Narodowej, Burmistrz Miasta Siemiatycze, Centralne i Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają na Piknik Wojskowy w dniu 21 maja w godzinach 11.00-18.00, który odbędzie się na stadionie miejskim w Siemiatyczach oraz terenach przyległych.

W ramach wydarzenia odwiedzający nas goście będą mieli okazję do spotkania z żołnierzami reprezentującymi Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne, Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej. Podczas wydarzenia 17 jednostek wojskowych zaprezentuje sprzęt wojskowy. Zapraszamy na pokazy dynamiczne, prezentujące możliwości bojowych poszczególnych jednostek oraz prezentację pojazdów wojskowych w tym m.in. czołgi Leopard.

Ponadto wojskowi rekruterzy, uczelnie wojskowe, klasy wojskowe przygotowały obszerny panel edukacyjny. Dostępne będą wojskowe tory przeszkód, symulatory strzelań oraz wojskowa grochówka. W wydarzeniu wystąpią lokalne zespoły artystyczne i taneczne oraz grupa rekonstrukcji historycznej z Siemiatycz. Całość wydarzenia zwieńczy koncert orkiestry wojskowej. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalną strefę aktywności oraz konkursy o tematyce wojskowej.

„WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ”

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

REKRUTACJA PO NOWEMU

Dziś jest tak prosto jak nigdy dotąd. Trzy kroki wystarczą żeby wstąpić w struktury Wojska Polskiego

  1. Wejdź na Portal Rekrutacyjny do Wojska Polskiego (zostanzolnierzem.pl) i rozpocznij proces rekrutacji. To tu rozpoczniesz swoją drogę do zawodowej i terytorialnej służby wojskowej. Zakładając konto w portalu przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, w ramach którego, poznamy Twoje preferencje i zainteresowania tak, aby przygotować dla Ciebie odpowiednią ofertę służby w armii. W ramach portalu i interakcji z naszym specjalistą od rekrutacji zostaniesz skierowany do Wojskowego Centrum Rekrutacji.
  2. Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku w portalu zostanzolnierzem.pl otrzymasz informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji masz się stawić. To tam,
    w jeden dzień, odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz zostaniesz zbadany przez komisję lekarską (dotyczy tylko osób nieposiadających orzeczonej zdolności do czynnej służby wojskowej tzw. kat. A). W przypadku pozytywnych wyników i opinii zakończysz ten dzień z kartą powołania na szkolenie podstawowe.
  3. Twoje szkolenie podstawowe potrwa do 28 dni. W tym czasie czeka na Ciebie szereg zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Na zakończenie szkolenia złożysz przysięgę wojskową i otrzymasz stopień wojskowy żołnierza rezerwy.

WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W BIELSKU PODLASKIM

WCR w Bielsku Podlaskim prowadzi nabór ochotników do różnych form służby wojskowej
na terenie obejmującym powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki oraz wysokomazowiecki. Zapraszamy do kontaktu z wojskowymi rekruterami. Z tygodnia na tydzień będziemy informować o kolejnych możliwościach, które kierujemy od młodzieży po wszystkich starszych zainteresowanych mundurem żołnierza Wojska Polskiego.

 

WIĘCEJ INFORMACJI UZYSKASZ:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim

ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski

tel.: 261 398 065

e-mail: wcrbielskpodlaski@ron.mil.pl

https://wcrbielskpodlaski.wp.mil.pl

https://www.facebook.com/WCR.Bielsk.Podlaski

https://twitter.com/WCR_Bielsk_Podl

Godziny pracy: w poniedziałek od 7.30 – 18.00; od wtorku do piątku 7.30 – 15.30

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.