Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 25287
W sumie: 398511

News

News zdjęcie id 2079

Gdy dbamy o bezpieczeństwo ruchu drogowego, to COVID-19 nam nie straszny!

17.08.2021

Gdy dbamy o bezpieczeństwo ruchu drogowego, to COVID-19 nam nie straszny!

Na półmetku wakacji Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku podsumował swoją działalność na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w czasie pandemii. Mimo wielu ograniczeń WORD Białystok ma się czym pochwalić.

W 2020 roku ośrodek postawił na zajęcia z wykorzystaniem internetu. Była to najbezpieczniejsza forma działania, której nie przeszkadzały ograniczenia lockdownu. W sumie zorganizowano 7 cykli szkoleniowych (m. in. COVID w ruchu drogowym, Bezpieczne Hulajnogi, Halo! Czy mnie widzisz? oraz Bezpieczne wakacje), w ramach których przeprowadzono 82 spotkania edukacyjne. Udział wzięło w nich ponad 19 700 uczestników.

Ponadto wyprodukowane zostały 4 filmy szkoleniowe prezentujące prawidłowe praktyki bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, które obecnie mają już ponad 95 000 odsłon na kanale YouTube białostockiego WORD.

Ponadto ośrodek zakupił w roku ubiegłym specjalne kamizelki oraz alkomaty dla policjantów monieckiej drogówki, workoplecaki oraz odblaski dla wolontariuszy pomagających seniorom w Łapach i dofinansował wyposażenie motocykla wojewódzkiej drogówki.

Ten rok jest jeszcze bardziej intensywny. Uruchomiona została strona www.bezpiecznehulajnogi.pl, a na kanale YT pojawiły się dwa nowe filmy o zasadach bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych.

WORD przy Wiewiórczej przygotował również 5 kolejnych filmów wyjaśniających jak bezpiecznie pokonywać najtrudniejsze skrzyżowania w Białymstoku (tytuł cyklu: Białostockie skrzyżowania bez tajemnic), co jest rozwinięciem pilotażowej akcji z roku 2020.

Dzieci w kamizelkach odblaskowych

W bieżącym roku przekazano też węże spacerowe, kamizelki odblaskowe i inne gadżety o charakterze BRD dla dzieci oraz ich opiekunów w białostockich: Żłobku Miejskim nr 3 i jego filii, Przedszkolu Samorządowym nr 23 oraz Szkole Podstawowej nr 22 (dla zdających na kartę rowerową). Pomogliśmy też w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową dla uczniów białostockiej SP 8.

- W maju tego roku zorganizowaliśmy nasz trzeci Weekend Bezpiecznej Jazdy, a w nim darmowe zajęcia teoretyczne i praktyczne dla 22 uczestników (motocyklistów i kierowców pojazdów osobowych). Kolejną taką imprezę organizujemy w dniach 4-5 września. Przeprowadziliśmy darmowe szkolenia z kierowania ruchem dla służby pielgrzymkowej oraz zajęcia dla uczniów 11 najstarszych klas w Technikum Mechanicznym. W 2021 roku odwiedzamy również z mini miasteczkiem ruch drogowego białostockie podstawówki - mówi Katarzyna Hantke, kierownik Działu Promocji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD Białystok. - Ośrodek współpracuje też z innymi podmiotami, które działają na rzecz brd. To między innymi wakacyjna współpraca z organizatorami form zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży, dzięki której kilkaset dzieciaków z obozów, kolonii i półkolonii uczestniczyło w warsztatach Halo! Czy mnie widziesz? oraz Bezpieczne Hulajnogi. Jesteśmy też regularnie zapraszani na gminne i powiatowe festyny oraz dożynki, gdzie dla dorosłych i dzieci organizujmy prezentacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W miniony weekend odwiedziliśmy Drohiczyn i wzięliśmy udział w IX Paradzie Motocykli Grodzisk - Siemiatycze - Drohiczyn, a dla osób uczestniczących w tej imprezie otwarta była w niedzielę Filia w Bielsku Podlaskim, gdzie można było bez kolejki zdać egzamin. W tym samym czasie nasze drugie stoisko edukacyjne funkcjonowało w trakcie IX Edycji Biegu Tropem Wilczym w Białymstoku.

W drugiej połowie tego roku WORD Białystok planuje kolejny cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, pomoc w organizacji egzaminów na kartę rowerową i realizację kolejnych filmów edukacyjnych o trudnych i niebezpiecznych miejscach na białostockich i podlaskich drogach.

Na zdjęciu dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 23 „Baśniowe”  w Białymstoku z wężem spacerowym w odblaskowych kamizelkach, w które wyposażył je WORD Białystok

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.