Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 47975
W sumie: 227367

News

News zdjęcie id 1773

List Posła Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego

14.08.2020

 

 

 

Szanowni Państwo,


100 lat temu w zwycięskiej wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku nasi bohaterscy przodkowie ocalili upragnioną przez pokolenia, świeżo odzyskaną niepodległość. Polacy kolejny raz w historii udowodnili, że w obronie Ojczyzny są w stanie dokonać rzeczy wielkich. Zatrzymując Armię Czerwoną w jej marszu na zachód obronili również Europę przed zalewem komunizmu i rosyjskim imperializmem. Nie bez powodu Bitwa Warszawska, nazywana „Cudem nad Wisłą”, zaliczana jest do największych bitew świata, które miały decydujący wpływ na jego losy.

Data wspaniałej wiktorii polskiego oręża jest dzisiaj obchodzona jako Dzień Wojska Polskiego i święto państwowe. Przywołując wydarzenia sprzed 100 lat podziwiamy zmysł wojskowy i geniusz dowódców – Marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Tadeusza Rozwadowskiego, odwagę i niezłomną postawę polskich żołnierzy, poświęcenie i ofiarność obywateli. Jak wielki musiał być zryw w obronie niepodległości, by po 123 latach zaborów i braku własnego państwa Polska mogła wystawić do walki z nawałą bolszewicką niemal milionową armię! Nie byłoby to możliwe bez determinacji, wiary i żarliwego patriotyzmu całego narodu.

Dzisiaj, oddając hołd polskim bohaterom Bitwy Warszawskiej i całej wojny polsko-bolszewickiej, a także wyrażając wdzięczność współczesnym polskim żołnierzom, którzy stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju i innych wolnych narodów, w poczuciu historycznej dumy, ale i odpowiedzialności za przyszłość musimy pamiętać, że wolność w naszym położeniu geopolitycznym nie jest dana raz na zawsze. Naszym obowiązkiem i powinnością wszystkich pokoleń jest umacnianie bezpieczeństwa i suwerenności Rzeczypospolitej. Podstawą niepodległości Ojczyzny jest sprawne państwo, nowoczesna i silna armia, dobre sojusze, ale największym jej gwarantem jest, jak uczy historia, patriotyzm Polaków i siła polskiego ducha.

Niech więc obchody setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”, połączone ze Świętem Wojska Polskiego i religijnym przeżyciem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będą inspiracją do połączenia szlachetnych wysiłków całej naszej wspólnoty narodowej w patriotycznej trosce o dobro wspólne i przyszłość naszej Ojczyzny. W jubileuszowym roku Wiktorii Warszawskiej i zwycięskiej Bitwy Niemeńskiej poświęćmy jeszcze bardziej niż dotąd nasze serca, myśli i czyny silnej i bezpiecznej Polsce, suwerennej i niepodległej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Chwała Bohaterom! Cześć Ich pamięci!


Święto Wojska Polskiego 2020 roku

Z wyrazami szacunku
Poseł Rzeczypospolitej Polskiej
Jarosław Zieliński

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.