Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 148
W sumie: 399801

News

News zdjęcie id 1552

Prace nad gazociągiem Polska - Litwa

13.01.2020

Szanowni Państwo,

Na progu 2020 pragniemy przekazać życzenia, aby ten Nowy Rok przyniósł spełnienie planów osobistych i zawodowych mieszkańcom i społecznościom Państwa gminy położonej na trasie inwestycji pn.:

”Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi,

tj. gazociąg DN 700 na odcinku łączącym węzeł i tłocznię Gazu Hołowczyce z projektowanym gazociągiem DN 700 relacji Rembelszczyzna - granica RP-LT (Polska – Litwa)”,

ponadto Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazuje aktualne najistotniejsze informacje o przedmiotowej inwestycji :

I. Wizja lokalna

  1. W dniach 14-15.01.2020r. planujemy - jako Inwestor GAZ-SYSTEM S.A. - przeprowadzenie wewnętrznej wizji lokalnej miejsc trudnych/newralgicznych pod względem technicznym.
  2. Następnie w dniach 20-21.01.2020r. będzie wykonana wizja lokalna z udziałem przedstawicieli firm uczestniczących w postępowaniu przetargowym na wykonanie robót budowlanych ww. inwestycji.

W trakcie czynności na trasie inwestycji pojawią się oznakowane pojazdy Inwestora, jak również firm uczestniczących w ww. przetargu, możliwe też jest wejście pracowników jak też przedstawicieli firm biorących udział w wizji na teren nieruchomości, na których realizowana będzie przedmiotowa inwestycja, jednak nie będą tam prowadzone żadne prace.

II. Prace budowlane

W dniu 31.12.2019r. uruchomione zostało postępowanie przetargowego na wybór Wykonawcy robót budowlanych gazociągu Polska-Litwa odcinek południowy. Rozstrzygnięcia przetargu przewidujemy dokonać w II/III kwartale 2020 roku.

Następnie – po podpisaniu umowy z wybranym Wykonawcą robót budowlanych – planujemy wraz z Wykonawcą przeprowadzenie w gminach spotkań informacyjnych dedykowanych dla Właścicieli nieruchomości, na których realizowana będzie przedmiotowa inwestycja. O fakcie tym będziemy informować społeczności lokalne i Włodarzy Gmin kolejnymi dedykowanymi pismami.

III. Wycinka drzew

Trwają prace związane z wycinką drzew i krzewów. Prowadzone są czynności związane z zawiadomieniami Właścicieli gruntów, na których rosną drzewa, w zakresie tyczenia terenu wycinki oraz wycinką. Przypominamy w tym miejscu, iż Wykonawcą wycinki drzew i krzewów jest firma:

DRWALEX  Wiesław  Grzyb

Białobiel, ul. Spokojna 7  ;  07-402  Lelis

tel./fax. (029) 76818 72  ;  kom.  662 550 387

mail:  drwalex.grzyb@wp.pl  ;  www.drwalexgrzyb.pl

 

IV. Powierzchniowe badania archeologiczne:

W okresie luty - kwiecień 2020r. planowane jest na całej trasie inwestycji przeprowadzenie weryfikacyjnych archeologicznych badań powierzchniowych, w celu lokalizacji nieznanych dotąd stanowisk archeologicznych, które mogą wejść w kolizję z inwestycją.

W trakcie czynności możliwe jest wejście Wykonawcy badań na teren nieruchomości/działek prywatnych w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania ww. badań, jakie są wymagane do sporządzenia właściwej dokumentacji i opracowań na potrzeby przedmiotowej inwestycji. Prace terenowe ograniczają się do powierzchniowego sprawdzenia terenu, w trakcie którego z powierzchni ziemi pozyskuje się ruchome zabytki archeologiczne, np.: fragmenty potłuczonych naczyń glinianych, przedmioty krzemienne czy metalowe, a zatem badania te nie będą wymagały ingerencji/naruszenia gruntu i jego struktury.

W związku z powyższym, uprzejmie Państwa prosimy o zamieszczenie niniejszego komunikatu na stronie internetowej Urzędu – dedykowane pismo w tej sprawie prześlemy Państwu w następnej korespondencji mailowej w przyszłym tygodniu.

Prosimy również o przekazanie sołectwom informacji o możliwości pojawienia się pracowników, pojazdów i sprzętu w/w Wykonawcy wycinki oraz Wykonawcy weryfikacyjnych archeologicznych badań powierzchniowych na terenach nieruchomości objętych inwestycją, jak również informacji o obecności pracowników GAZ-SYSTEM S.A. jak też przedstawicieli firm biorących udział we wspomnianych wcześniej wizjach i badaniach terenowych oraz ich pojazdów.

Z uwagi na strategiczne znaczenie przedsięwzięcia, będziemy wdzięczni za efektywną współpracę w trakcie jego realizacji. Jeśli będą Państwo potrzebowali dodatkowych informacji na temat inwestycji, prosimy o kontakt z Oddziałem Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Rembelszczyźnie lub bezpośrednio z pracownikiem Działu Komunikacji Rozwoju, Inwestycji i Eksploatacji, p. Martą Marcinow tel.: (22) 220-11-37.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat bieżącego stanu realizacji w/w inwestycji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem: www.gazociagpolskalitwa.pl, kontakt z infolinią tel.: 691-706-706 lub mailem na adres: polska-litwa@gaz-system.pl.

Z przyjemnością udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

Pozdrawiamy,

Zespół Projektowy

Gazociągu Polska – Litwa odcinek południowy

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.