Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 47931
W sumie: 227323

News

News zdjęcie id 1522

"O Miecz Woja Drogita"

10.12.2019

 

 

  17 ośrodków tanecznych z całej Polski i zagranicy, stu kilkudziesięciu tancerzy, dzięki czemu 7 grudnia Drohiczyn zamienił się w taneczną stolicę Polski.

 

 

 

Na XI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Miecz Woja Drogita” zawitały:

- Zespół Tańca „Barwinek” z Krzemieńca na Ukrainie,

- Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” Liszki,

- Zespół Pieśni i Tańca 22 Bzy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” z Malborka,

- Zespół Pieśni i Tańca „Małe Żuławy” działający przy Gminny Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu,

- Kameralna Pracownia Tańca, gmina Stawiguda,

- Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej,

- Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Promyki” Wieliszew,

- Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” z Zamościa,

- Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego „Klementowice” z Klementowic,

- Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” Puławy,

- Zespół Tańca Ludowego „Mały Głusk” Lublin,

- Zespół Pieśni i Tańca „Biebrza” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu,

- Zespół Tańca Ludowego „Czarnowiaczki” Czarna Wieś Kościelna,

- Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka” Hajnówka,

- Klub Tańców Polskich przy Szkole Podstawowej w Tołwinie,

- Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” Siemiatycze,

- Klub Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna.

 

 

 

 

Ostateczna klasyfikacja rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

- kategoria I:

 1. Julia Łukanowska i Tomasz Maraszkiewicz - ZPiT „Powiśle” Puławy; 2. Anna Wojtak i Wojciech Czubacki - ZTL „Mały Głusk” Lublin; 3. Urszula Dublaszewska i Aleksander Panuś - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda koło Olsztyna; 4. Oliwia Wójcik i Jakub Bednarczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 5. Iga Nitkiewicz i Szymon Sulewski - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda k. Olsztyna; 6. Lena Kalinowska i Mateusz Kontowicz - KTP „Krajka” Drohiczyn.

 

- kategoria II A:

1. miejsce Zofia Ciok i Juliusz Zabrocki  - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 2. Zuzanna Droździel i Rafał Hildebrand - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 3. Karolina Jasińska i Kacper Woźniak - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 4. Zuzanna Światek i Szymon Rychlewski - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 5. Izabela Panasiuk i Mateusz Korniluk - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Helena Samsel i Adam Nitkiewicz - Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda k. Olsztyna.

 

- kategoria II B:

1. Zuzanna Bojarska i Kacper Czerwiński – ZpiT „Powiśle” Puławy; 2. Julia Filipek i Szymon Wiejak Szymon - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Maria Szlendak i Hubert Grobel Hubert - ZPiT „Powiśle” Puławy; 4. Gabriela Mosińska i Robert Wysocki - ZPiT „Powiśle” Puławy; 5. Emilia Piotrowska i Cezary Cieślik - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Laura Kalinowska i Kuba Szumski - KTP „Krajka” Drohiczyn

 

- kategoria II C:

 1. miejsce Natalia Zwierzchowska i Szymon Fos Szymon - ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole; 2. Maria Galecka i Antoni Leszczyński Antoni - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 3. Zuzanna Mulik i Dawid Jankowski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 4. Maria Gnatowska i Zbigniew Kosiński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Urszula Owczarska i Karol Swajda - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 6. Natalia Wydzierzecka i Patryk Gnatowski - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

 

- kategoria IIIB:

 1. miejsce Jagoda Rydelek i Maciej Tobiasz - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2. Zuzanna Kapłon i Krzysztof Jakubczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Małgorzata Witalec i Michał Berbeć - ZPiT „Ziemia Lisiecka” Liszki; 4. Aniela Kapłon i Michał Kułaga - ZPiT „Powiśle” Puławy

 

- kategoria III C:

 1. miejsce Wiktoria Kozubska i Jan Ćwikliński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 2. Magdalena Milewska i Kacper Kryński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 3. Milena Siemczyk i Damian Wróblewski - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 4. Magdalena Kłopotowska i Szymon Wysocki - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Julia Klimkiewicz i Wojciech Dziuba - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 6. Milena Kosińska i Filip Gładysz - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze.

 

- kategoria III OPEN:

1. miejsce Zuzanna Szmyt i Marcin Kańkowski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2. Zuzanna Kapłon i Krzysztof Jakubczyk - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Jagoda Rydelek o Maciej Tobiasz - ZTL „Promyki” Wieliszew; 4. Milewska Magdalena i Kacper Kryński - ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze; 5. Małgorzata Witalec i Michał Berbeć - ZPiT „Ziemia Lisiecka” Liszki; 6.  Wiktoria Kozubska i Jan Ćwikliński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork

 

- kategoria IV A:

 1. miejsce Oliwia Witkowska i Andrzej Sowiński - ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość; 2. Julia Szmyt i Bartosz Bisialski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 3. Agnieszka Kowalik i Wiktor Jakóbczak - ZTL „Promyki” Wieliszew.

 

- kategoria IV B:

 1.miejsce Zuzanna Ciok i Dawid Okruciński - ZPiT 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork” Malbork; 2. Alicja Chmielewska i Kacper Cholewa - ZPiT „Powiśle” Puławy; 3. Oliwia Płowaś i Adrian Bieniek - MZTL „Klementowice” Klementowice; 4. Julia Sumowek i Jakub Tarkowski - MZTL „Klementowice” Klementowice.

 

- kategoria V A:

1. miejsce Julia Kowalik i Jakub Rembelski - ZTL „Promyki” Wieliszew; 2.Wiktoria Kurzempa i Bartłomiej Boguszewski - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 3. Natalia Woroszyło i Dominik Skoczeń - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa.

 

- kategoria V B:

 1. miejsce Natalia Woroszyło i Dominik Skoczeń Dominik - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 2. Adrianna Szczepańska i Kamil Pupiec - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 3. Żaneta Siłkowska i Bartłomiej Kowalski - ZPiT Politechniki Warszawskiej Warszawa; 4.  Weronika Lewczuk i Marek Ostapczuk - ZTL „Przepiórka” Hajnówka.

 

 

 

 

  Organizacja turnieju - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie oraz Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF.

  Partnerzy - Zespół Szkół w Drohiczynie i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Patronat honorowy – Burmistrz Drohiczyna, oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Patronat medialny - Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz.

 

Sponsorzy:

- Pater Firma,

- Bank Spółdzielczy w Siemiatyczach,

- Wydawnictwo „Od deski do deski”,

- Piekarnia Cukiernia Podlaska.

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.