Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 25421
W sumie: 398645

2010

7 listopada 2010 r. KONCERT ZADUSZKOWY "Krissy Matthews Band"
 

 

„Cudowne dziecko” -  Krissy Matthews Band - po raz pierwszy w Polsce!!! W Drohiczynie zagra KONCERT ZADUSZKOWY 7 listopada 2010 r. godz.18.00

Bilety już do nabycia (20 zł) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie.
 
   Pół - Norweg, pół – Brytyjczyk. Ten dziś zaledwie osiemnastoletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers!!!! Wtedy to został okrzyknięty ‘Cudownym dzieckiem’.
   Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej.
Powraca w 2004 roku z serią programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich.
W tym czasie odnotować można również występy z Larry Burtonem, regularnie pojawia  się
w legendarnym klubie „Muddy Waters”.
   Formuje swoje trio i nagrywa plytę zatytułowaną „Influences” w roku 2005,w 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnia Via Music i nagrywa kolejną płytę” Allen in Reverse”.
Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych  w takich krajach jak,Belgia,Holandia,Anglia,Walia,Szkocja,Dania,Norwegia,Niemcy,Francja,
Portugalia, Szwajcaria.
   Muzyk dzielił  również scenę z takimi artystami jak Walter Trout, Jaff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC Radio2, z powodzeniem występował przed 15 000
publicznościa.
   Sam Krissy określa swoja muzykę jako Blues-Rock-Roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King. 

   Na swojej pierwszej trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi zccenionym zespołem Łuaksza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca –
bass, Darek Gorczyca – kb.,org., Tomek Dominik – dr.

 

Zdjęcia z koncertu można zobaczyć w GALERII strony, kierując się tam np: poprzez  >>TEN SKRÓT <<

 

 

 
19 września 2010r. "Blues Makers z Litwy"
 

 

BLUES MAKERS z Litwy
 
    Zespół Blues Makers rozpoczęł swoją karierę w 1990 roku w Wilnie. Stopniowo osiągnął pewien sukces w kraju, biorąc udział w takich festiwalach jak ROCK SUMMIT '90, EURO ROAD, Hippy SESSION itd. W tym samym roku, zespół był główną siłą napędową w tworzeniu pierwszego blues & rock'n'rollowego w Wilnie, miejsca dla zespołów zarówno litewskich, jak i zagranicznych. 
    Debiutancka płyta CD, "Making Blues został wydany w 1994 roku.  W 1995 r. zespół opracowało kilka nowych materiał muzycznych we współpracy z Jamesem Brownem, muzykiem z Kalifornii. Dwa lata później lider zespołu Virgilijus Jutas zaczął współpracę w ramach Acoustic Trio Project. A w Moulin Blues Ospel Festival (Holandia) miał wielki zaszczyt zagrać w duecie z jednym z najwybitniejszych akustycznych muzyków bluesowych - Keb 'Mo'.
    W 1997 r. Blues Makers poszerzyła swój repertuar o nowe utwory z tekstami w języku litewskim. W tym czasie grają w ramach NIDA '97, '97 SERIFO ATOSTOGOS, BLIUZO NAKTYS, PUDAS DRUSKOS, Roko Marsas międzynarodowych festiwalach na Litwie. W 1997 roku wydają kolejny album "MES LIEKAME CIA". 
   W latach 1998-99, dwa lata z rzędu, zespół zdobył nagrodę Best Blues Band na SUMMER MARATON Lithuanian National Music Festival. W 1998 r., Virgilijus Jutas bierze udział w Juozas AUKSINES Milasius oraz Birštonas JAZZ i Vilnius JAZZ. 
   W 1999 r. Blues Makers zagrali razem z czarnoskórym wokalistą Jimmy Lawson (USA) trasę koncertową na Litwie, a dwa lata później w tym samym składzie wzięli udział w Bliuzo Naktys, Varnai. Następnie w 2001 roku wydali album "UZBURTAME RATE" (Bomba Records) przedstawiający popularną blues - jazzową litewska wokalistkę - Nedę. 
W 2002 r.  w ramach projektu z muzykiem z Jamajki – King Lionem wydają nową płytę "Live In Vilnius". A Virgilijus Jutas w duecie z Aleksandrem Belkiemn występuje na XI Festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe w Polsce. Pod koniec 2002 r. Blues Makers zdobywa nagrodę radia litewskiego Radio's Best Rock Band Award. 
    Rok 2003 to intensywne koncerty w Niemczech i Rosji. Zostają również wybranym najlepszym zespołem na Litwie. Dodatkowo Blues Makers koncertuje po całej Litwie z amerykańskim wokalistą bluesowym Gary Lowellem.  Latem 2004 biorą udział w festiwalach Bliuzo Naktys i Kaunas Jazz Festival. Zespół kończył udany rok wizytą w ramach Toruń Blues Meeting (Polska). 
W roku 2005 ukazuje się kolejną płyta nagrana wspólnie z wybitnym wirtuozem harmonijki ustnej z Delty Missisipi, Scottem Albertem Johnsonem. W tym samym roku Blues Makers ponownie dużo koncertuje na Litwie i odwiedza szwedzkie miasta Buden.
    W 2006 r. Blues Makers koncertuje ponownie w Polsce. Belkin i Jutas Acoustic Duo nagrywają pierwszą płytę "Live at Varnai Blues Festival", a z towarzyszeniem sekcji rytmicznej grają specjalny program "country, blues, rockabilly" na festiwalu Visagino Country 2006 na Litwie. 
    W 2008 Blues Makers i Neda grają koncert poświęcony Dniu Niepodległości Litwy w ambasadzie litewskiej w Sztokholmie w Szwecji. Belkin-Jutas Acoustic Duo zostaje zaproszone do wzięcia udziału w Eutin Blues Festival 2008 (Niemcy). Tradycyjnie Blues Makers przedstawili nowy program na festiwalu Bliuzo Naktys na Litwie i pojawili się na pierwszej edycji Suwałki Blues Festival 2008 (Polska). 
    Ostatnio zespół Blues Makers rozgrzewał publiczność przed litewskimi koncertami takich artystów jak: John Mayall, Candy Dufler czy Chris Botti. 
Skład zespołu:
Virgilijus Jutas – vocal, guitar, harp
Andrej Polevikov – keyboard
Gediminas Alekna – bass guitar
Bernardas Tomaševič – drums

ZDJĘCIA Z KONCERTU MOŻNA OBEJRZEĆ W NASZEJ GALERII np poprzez  >> TEN SKRÓT<<

 

 
20 marca 2010r. - "TRIO CHOPIN"
20 marca 2010 odbył się u nas koncert Trio Chopin Uniwersytetu w Xalapa, w stanie Veracruz (Meksyk) realizujący projekt dotyczący rozpowszechniania meksykańskiej muzyki poważnej.
 
WYSTĄPILI:
Agnieszka Maklakiewicz - skrzypce,
Anna Maklakiewicz - wiolonczela,
Leonardo del Castillo - fortepian.
 

 

Rok 2010 jest dla Republiki Meksykańskiej ważną rocznicą związaną z historycznymi wydarzeniami. Daty 1810 i 1910 będą uroczyście celebrowane, jako 200- lecie Niepodległości Meksyku i 100-lecie Rewolucji Meksykańskiej.

Wykonawcy przedstawili propozycje koncertów muzyki kameralnej reprezentujących twórczość wybitnych kompozytorów meksykańskich takich jak: Manuel M. Ponce, Silvestre Revueltas, Jose Sabre Marroquin, Augustin Lara, Carlos Chávez, Manuel Enriquez, Eduardo Díaz Muñoz. Meksykańscy kompozytorzy końca XIX i XX wieku wykorzystują motywy muzyki indiańskiej zawoalowanej we współczesnych brzmieniach. W niektórych utworach motywy te są bardziej słyszalne, a inne są przykładami poszukiwań oryginalnego brzmienia nie skrępowanego klasycznym pojęciem harmonii.

Prezentowanie twórczości kompozytorskiej z kontynentu amerykańskiego, stosunkowo mało znanej w Polsce, jest elementem wzbogacającym wyobrażenie słuchaczy na temat rozwoju kultury i osiągnięć Meksyku w dziedzinie Sztuki Muzycznej.

 
ZDJĘCIA Z KONCERTU MOŻNA OBEJRZEĆ W NASZEJ GALERII np poprzez   >> TEN SKRÓT <<
 
 
4 luty 2010r. - "BIG GILSON & THE BLUES DYNAMITE"
Dnia 04 lutego 2010, na deskach sceny MGOKu, wystąpił BIG GILSON & The BLUES DYNAMITE. Ten bardzo głośny i niosący ze sobą dużo pozytywnej energii koncert, był wspaniałą ucztą dla miłośników bluesa oraz rocka.
 

Tym razem, artysta zaprezentował swój niebywały kunszt muzyczny wraz z basistą i kompozytorem Łukaszem Gorczycą oraz z perkusistą Nazimem Alijewem. Zespół został ciepło przyjęty przez publiczność, a zainteresowanie muzyką można było zauważyć chociażby podczas pokoncertowej sprzedaży płyt ;-).

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KONCERU MOŻNA OBEJRZEĆ W NASZEJ GALERII,
np poprzez >> TEN SKRÓT <<
 
2 sierpnia 2009r - KONCERT CHARYTATYWNY
 

2 sierpnia 2009 r. o godz.18.00. na scenie letniej  w koncercie charytatywnym zorganizowanym przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie poszkodowanemu w pożarze Wojtkowi, zagrali m.in. Młodzieżowy Zespół  z Zespołu Szkół w Drohiczynie, Grupa Muzyczna CZASAMI 5, formacja tańca nowoczesnego, młodzież śpiewająca w Ośrodku Kultury, Chór Seniora "Jesień" oraz zespół TERAZ MY.   
 
 
Prowadzenie koncertu dyrektor Urszula Tomasik przekazuje Paulinie Wierzbickiej

 

 
 
Zespół młodzieżowy: solistka Paulina Szymańska

 

 
 
Od prawej: Marcin Jabłoński - bas, Mateusz Zabrocki - perkusja

 

 
 
Zgromadzona publiczność

 

 
 
 

Mimo hulającego wiatru, który porwał w pewnym momencie partytury - widocznie też chciał zagrać swój koncert - kolejny słoneczny dzień trwającego, kalendarzowego lata, był dniem pełnym emocji.Zapraszam na kolejne koncerty   UT

 
 
Chór Seniora "Jesień"

 

 
 
CZASAMI 5: Paulina Szymańska, Roxana Jabłońska, Monika Wierzbicka i Paulina Kosińska

 

 
 
Zespół "TERAZ MY"

 

DZIEKUJEMY WSZYSTKIM ŻYCZLIWYM LUDZIOM, DZIEKI KTÓRYM UDAŁO SIE ZORGANIZOWAĆ POMOC FINANSOWĄ I RZECZOWĄ POSZKODOWANEMU W POŻARZE WOJTKOWI.

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.