Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8217
W sumie: 8217

2010

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH
Silakow Michał i Antoniuk Walentyna kat. II B ZT Barwinek z Ukrainy

 

Mikołajkowy Turniej Tańców Polskich DROHICZYN 2010 

pod Honorowym Patronatem Biskupa Drohiczyńskiego Antoniego Dydycza.

To wyjątkowe spotkanie w Drohiczynie , które złożone jest z dwóch Turniejowych rozgrywek: III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich  „O Szablę Kmicica ” Drohiczyn  2010 - Turniej Ostatniej Szansy

XII REGIONALNY Turniej Tańców Polskich „O Złoty Klucz” Drohiczyn 2010 - Turniej Pierwszej Szansy.

 

         

 

 

 

 

 

 
TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH 2010
 

 

XII REGIONALNY TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH "O Złoty Klucz" i III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH "O Szablę Kmicica" już za nami....DZIĘKUJEMY Uczestnikom Turnieju, Szacownym Sędziom, Instruktorom, dzięki którym nasz Mikołajkowy Turniej ma szczególny charakter. SPONSOROM za wsparcie, dzięku któremu nasi uczestnicy wyjechali z uśmiechem na twarzach. Były łzy radości, okrzyki entuzjazmu oraz wyrazy wdzieczności...z zapewnieniem: DO ZOBACZENIA!

 

 
 
 

 

Jak co roku, miał odbyć się przed Mikołajem, ale pogoda w tym roku postanowiła spłatać figla i zawiać nam drogi do Drohiczyna. Turniej został przesunięty o tydzień. Część zgłoszonych wcześniej zespołów, tj. ZPiT „Krakowiacy”, Zespół „Raciborzanie”, ZPiT „Słowianki” Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, ZPiT „Dobczyce”, zespół z Piekar k. Krakowa czy Zespół „Łężczok” z Zawady Książęcej, niestety po zmienionym terminie, nie mogły dojechać. Żałujemy… Inne zespoły potwierdziły swoją obecność…a tuż przed przyjazdem wystraszyły się śniegu i w ostatniej chwili wycofały się z Turnieju. Te zespoły to: ZPiT „Warmia” z Olsztyna, ZPiT „Ziemia Elbląska” z Elbląga i ZPiT „Malbork”. 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

10 grudnia, mimo wiejącego silnego wiatru dojechały zespoły z Puław ZPiT „Powidle”, ZT „Barwinek” z Krzemieńca na Ukrainie oraz ZTL „Dzierzkowiacy”. Nocowali w miejscowych kwaterach u życzliwych mieszkańców Drohiczyna.

11 grudnia od rana zaczął się ruch na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Drohiczynie. Organizatorzy zadbali o piękny jej wystrój i świąteczną atmosferę. Wprawdzie zabrakło Mikołaja, który co roku przybywa przed wyruszeniem z prezentami w świąteczną gonitwę, ale zostawił do dyspozycji uczestników Turnieju Śnieżynkę, bardzo pracowitą. Obdarowała słodkimi upominkami wszystkich zgromadzonych na hali, pomagała przy parzeniu herbaty i kawy oraz chętnie pozowała do wspólnych fotografii. 

 

 

 
PLAN Turniej Tańców Polskich 2010
 

 

 
 
Uszyński Maciej, Kosowska Julia kat. IB SZT Drohiczyn

 

Wejście par krokiem poloneza w kat. IB i II B, zaśpiewanie Hymnu Państwowego oraz powitanie uczestników przez Panią Teresę Malinowską, Sekretarz UM w Drohiczynie, rozpoczęło pierwsze eliminacje Turniejowe.

W kat. IB tańczyło 27 par z zespołów: ZPiT „Powiśle”z Puław, ZPiT „Podlasiacy” z Białej Podlaskiej, ZT „Barwinek” z Krzemieńca na Ukrainie, ZTP z Józefowi, ZPiT „Sokołowianie”, ZTL „Dzierzkowiacy”, ZPiT „Małe Podlsie” z Siemiatycze, SZT Drohiczyn, PSP DIDASKO Warszawa.

W kat. II B tańczyło 30 par: ZPiT „Powiśle”, ZPiT „Podlasiacy”, ZT „Barwinek”, ZTP Józefów, ZPiT „Sokołowianie”, ZPiT „Zamojszczyzna”. ZTL „Dzierzkowiacy”, ZPiT „Małe Podlasie”, SZT Drohiczyn. Widownia podziwiała piękne stroje uczestników oraz ich prezentacje w tańcach: krakowiak i polka.

 

 
 
 

 

 
 
 

 

Sędziowie Turnieju: Przewodniczący – Jarosław Wojciechowski Sędzia Ekspert - Członek Prezydium PS CIOFF, Członek Prezydium Komisji Tańców Polskich PS CIOFF, Dyrektor Teatru Tańca WPS, choreograf. Dr Ryszard Teperek – ekspert Polskiej Sekcji CIOFF w dziedzinie tańca ludowego i narodowego, przewodniczący Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF. Sedzia Ekspert tańców polskich.

 

Małgorzata Łosakiewicz Sędzia Konsultant - członek CIOFF, Choreograf i pedagog Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Danuta Wojciechowska Sędzia - członek CIOFF, Przewodnicząca Kolegium Sędziowskiego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Przez 20 lat kierownik i choreograf Ursynowskiego Zespołu Tańca Ludowego "Jaromiry".

 

Aleksandra Rolska Sędzia kierownik i choreograf ZPiT "Powiśle".

 

Po eliminacjach wstępnych, sędziowie wybrali pary do tańców ćwierćfinałowych. 

 

Marek Wieremiejsko sędzia skrutiner.

 

 
 
 

 

 
 
Wierzbicki Michał, Klepacka Angelika kat. IIB SZT Drohiczyn

 

Ćwierćfinały, półfinały i okrzyki radości, albo smutne miny. No cóż, nie wszystkim udaje się przekonać sędziów, że są najlepsi. Ale dzięki prowadzącemu Turniej Krzysztofowi Szyszko - Sędzia Konsultant - Członek PS CIOFF. Członek Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF.  Choreograf i pedagog ZPiT "Małe Podlasie" Siemiatycze, nawet najsmutniejsze twarze szybko się rozweselały. Dbał o to, aby każda para poczuła się na naszym Turnieju, jak u siebie. Publiczność żywo reagowała na jego słowa: były oklaski, okrzyki, wzajemne podziękowania oraz ukłony w stronę publiczności.

 

 

 
 
Od prawej: Zinkiewicz Filip, Jachimczuk Zuzanna Zwycięzcy kat. IIIB ZPiT "Małe Podlasie" Siemiatycze

 

 
 
Teatrzyk "Czerwony Kapturek"

 

 
 
Grupa teatralna MGOK pod kierunkiem instruktor Beaty Żarkowskiej-Korniluk, scenografia Małgorzata Ziemichód-Zdunek

 

Tuż przed występem finałowym, dzieci i młodzież z grupy teatralnej działającej przy MGOK w Drohiczynie, wystawiła nową wersję znanej bajki „Czerwony Kapturek”. Widownia bawiła się słuchając wilka – rapera (Adam Wołyniec), babci - w rolę której wcielił się Jasiek Żeruń, „Czerwonego Kapturka” Zuzia Jabłońska, matką była Oliwia Wołyniec. Zamiast gajowego u nas była gajowa – Martyna Buśko. Miedzy świerkami „przelatywał” też gil – Natalia Kłopotowska a narratorem była Iza Samojluk. Okres przedświąteczny – nie mogło też zabraknąć piosenek bożonarodzeniowych. Przed publicznością w hali wystąpiły dziewczyny z grupy muzycznej MGOK: Ania Moczulska, Weronika Moczulska i Paulina Szymańska.

 

 

 
 
 

 

 

 
 
 

 

 
FINALIŚCI
 

 

Do finału zakwalifikowały się następujące pary, które zajęły miejsca tańcząc tańce w swoich kategoriach:

 

kat. IB (krakowiak, polka)

 

m-ce VI Lemieszko Wladislaw, Margina Daria ZT „Barwinek” 

 

m-ce V Romaniuk Witali, Kyryczuk Irena  - ZT „Barwinek”

 

m-ce IV Krasucki Bartosz, Kozłowska Marta ZPiT „Podlasiacy”

 

m-ce III Krasnowski Kacper, Płecha Alicja ZTL „Dzierzkowiacy”

 

m-ce II Romaniuk Michał, Łukasiuk Oliwia ZPiT „Małe Podlasie

 

m-ce I Lis Kacper, Tadasiewicz Karolina ZPiT „Powiśle”.

 

 

 
 
 

 

kat. IIB (krakowiak, polka)

 

m-ce VI Silakow Michał, Antonuk Walientina ZT „Barwinek”

 

m-ce V Greger Dariusz, Stefaniuk Magda ZT „Barwinek”

 

m-ce IV Skoczeń Dominik, Buczyło Justyna ZPiT „Podlasiacy”

 

m-ce III Madyński Mateusz, Walasek Olga ZPiT „Powiśle”

 

m-ce II Hildebrand Karol, Ciuraszkiewicz Joanna

 

m-ce I  Mokrzyński Mikołaj, Baranowska Zofia ZPiT „Zamojszczyzna”

 

 

 
 
 

 

 
Kat. IIIB
 

 

kat. III B (polka, krakowiak, oberek)

 

m-ce VI Nowacki Kacper, Kobiałka Anna ZPiT „Powiśle”

 

m-ce V Kowalczuk Dawid, Mokrzyńska Katarzyna ZPiT „Zamojszczyzna”

 

m-ce IV Moronzuk Roman, Synjuk Irena ZT „Barwinek”

 

m-ce III Kamola Łukasz, Capała Dominika ZPiT „Zamojszczyzna”

 

m-ce II Pupiec Kamil, Wszyła Patrycja ZPiT „Zamojszczyzna”

 

m-ce I  Zinkiewicz Filip, Jachimczuk Zuzanna ZPiT „Małe Podlasie”

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

Kat. IV B ( krakowiak, oberek, kujawiak, mazur)rozegrała od razu finały, ponieważ w tej kategorii tańczyły 4 pary:

 

m-ce IV Rodzik Michał, Osiak Katarzyna ZTL „Dzierzkowiacy” 

 

m-ce III Zawadzki Bartosz, Kuśnierek Anna ZPiT „Powiśle”

 

m-ce II  Rzepkowski Maciej, Saran Monika ZPiT „Powiśle”

 

m-ce I   Fenik Bartłomiej, Zawadzka Beata ZPiT „Powiśle”.

 

 

 
 
 

 

Zwycięskie Pary otrzymały statuetki, dyplomy oraz torby turniejowe z prezentami od sponsorów.

 

Na naszym Turnieju nagradzamy wszystkich uczestników. W tym roku dzięki wsparciu: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PATER FIRMIE, Firmie TOPAZ, SAMASZ, GAMES, Bankowi Spółdzielczemu z Drohiczyna, Pani Ninie Posławskiej, Departamentowi KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, EDUKACJI I SPORTU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO oraz sklepom: ORIENT, KUBUŚ, DUDUŚ, IREXPOL i Reginie Poniatowskiej mogliśmy wszystkim przygotować pamiątkowe torby i kubki z naszym logo oraz nagrody rzeczowe zdobywcom nominowanych miejsc.

 

 
 
 

 

 
 
 

 

W tym roku na parkiecie wystąpiły Pary Mistrzowskie TTP w roku 2010: 

kat. II A -Wilk Sebastian, Radzikowska Sylwia ZPiT „Sokołowianie”; kat. III A - Raj Gabriel, Łukanowska Paulina ZPiT „Powiśle”. Z „Małego Podlasia” pary: Kat. I Jakub Szyszko – Julia Krzesińska 

Kat. II Jakub Kowalczyk – Joanna Drzas; Filip Awksietijuk – Gabriela Dziedzia; Dawid Radziszewski – Paulina Trochimiak; Kacper Kryczka – Kinga Laskowska; Bartłomiej Krzesiński – Karolina Gierasimiuk; Maciej

Awksietijuk – Wiktoria Czeczuk.

Kat. III Janusz Niewiarowski – Kamila Drzas

Kat. IV Michał Szeweluk – Beata Świderska; Mateusz Szyszko – Agata Szulc; Dawid Pućko – Katarzyna Zduniuk.

Tańczyli kujawiaka, oberka, polkę, mazura i krakowiaka. Zasłużenie otrzymali brawa dla Mistrzów.

 

 
 
 

 

GŁÓWNE NAGRODY – statuetki wykonane przez artystę Włodzimierz Fruczka z Warszawy, zdobyły zespoły: „Złoty Klucz” ZPiT „Powiśle” z Puław. Statuetki z „Szablą Kmicica” – ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa, ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycze oraz ZPiT „Powiśle” z Puław.

Gratulujemy Instruktorom: Magdalenie Osmulskiej ZPiT „Podlasiacy”, Annie Rolskiej ZPiT „Powiśle”, Andrzejowi Medeckyemu ZT „Barwinek”, Wojciechowi Chylewskiemu ZTP „Józefów”, Iwonie Kopiwoda ZPiT „Sokołowianie” z Sokołowa Podlaskiego, Monice Hildebrand i Jolancie Kalinowskiej-Obst ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa, Joannie Jasińskiej ZTL „Dzierzkowiacy” z Dzierzkowic, Krzysztofowi Szyszko i Annie Grzesczuk-Łempickiej ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycze, Miłce Uhma-Miechowicz PSP nr 98 DIDASKO Warszawa oraz Alinie Małaszkiewicz SZT Drohiczyn za przygotowanie wszystkich par turniejowych. Wasza ciężka praca dała efekty oraz ogromną satysfakcję widowni, która tak bardzo kibicowała swoim tancerzom.

 

 
 
 

 

Kierownik Turnieju – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Turnieju: Pracownikom MGOK w Drohiczynie, wolontariuszkom: Paulinie, Weronice, Ani, Dorocie i Roxanie, SĘDZIOM, INSTRUKTOROM, ŻYCZLIWYM SPONSOROM, mediom: Katolickiemu Radiu Podlasie i Głosowi Siemiatycz. Wiele życzliwych słów skierowała do Dyrektor Zespołu Szkół w Drohiczynie Pani Doroty Kowalczuk i Jej Pracowników. Wszyscy podziwiali piękny obiekt i ciepłe przyjęcie ze strony szkoły. Pracownikom stołówki szkolnej, którzy rok rocznie przygotowują domowe, smaczne posiłki.

 

Podziękowania popłynęły do kwaterodawców: Teresy i Jana Kiszko, Janiny Pietrzak, Teresy Nazarczuk, Teresy Pietrzak, Grażyny i Sylwestra Adamczuk. To nie tylko było udostępnienie miejsca, łóżka…ale życzliwość na każdym miejscu, troska jak o swoje dzieci. 

 

 

 
 
 

 

Atmosfera wpłynęła na wszystkich, którzy połączyli się w kolędowym kręgu i zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do zobaczenia za ROK!  opr.UT

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.