Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 25281
W sumie: 398505

Archiwum 2010

Martyna Krasnodębska
Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w 2010 r. Martyna Krasnodębska

 

 
WIECZÓR AUTORSKI
 

"Pomiedzy kroplami snu" to tytuł tomiku wierszy Adama Końcy z Siedlec. Autor był gościem Ośrodka Kultury  piatkowego wieczoru 26 listopada. W atmosferze tajemniczości, rozświetlonej tylko blaskiem kolorowych lampek brzmiały recytowane przez Adama wiersze:

***Sen
Obok księżyca

Wymyślone słowa

Czas uciekać

A kiedy nas opuszczą
Nieczułe wschody
Zniknąć
Na zawsze…

Usta
Pełne płomieni
Usta
Spalone na popiół
Tkwią
Niepotrzebne
Milczą
Zwichnięte
Po szczeblach ziemi
Życia spragnione
W skrzydłach
Obdartych
Milion razy

Przeklęte…

***

 

 

 
 
 

Adam Końca - lekarz chirurg - poeta.

Więcej zdjęć z wieczoru autorskiego można znaleźć w naszej GALERII STRONY, kierując się tam np: poprzez >> TEN LINK <<

 
DZIEŃ SENIORA
 

 

13 listopada 2010 r. odbył się w Miejsko-Gminnym Osrodku Kultury w Drohiczynie Dzień Seniora. Na uroczystości zaproszeni zostali wszyscy Seniorzy z naszej Gminy oraz Seniorzy z zaprzyjaźnionego Koła z Siemiatycz.

 

 
 
 

 

Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, który zachęcił Seniorów do dalszych aktywnych działań na rzecz naszej społeczności. Życzył im wiele sił i radości oraz wspaniałej zabawy.Część artystyczną rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Głowackiej i Anny Kątowicz.

 

 
 
 

 

 
 
 


Chór Seniora "Jesień" pod kierunkiem Dyrektor Urszuli Tomasik zaśpiewał m.in. piosenki, które od niedawna weszły do repertuaru chóru: "Miła ma nie trzeba płkać" oraz "Podlasiacy, chłopcy chwaty". To piosenki, które przetrwały w pamięci sarszych ludzi, spiewane przez partyzantów z oddziału "Szumnego" - drohiczyniaka, poległego pod Drohiczynem. Szumny, to wujek Daniela Olbrychskiego.

 
 
 

 

W repertuarze znalazły się piosenki i wiersze ułożone przez Seniorów oraz piekne życzenia napisane na kolorowych liściach, przygotowanych przez pracownię plastyczną i młodzież szkolną: 

Serdeczne życzenia!
Zdrowia, szczęścia i słodyczy tego młodzież szkolna życzy! W poniedziałki pomyślności, a we wtorki kosz radości! W środy, czwartki precz zmartwienia! Niech i w piątki strapień nie ma! Na soboty i niedziele życzymy odpoczynku wiele. To nie koniec życzeń jeszcze! Emerytury życzymy większej. Niech Wam życie płynie miło! Aby Wam trosk też ubyło!

Więcej zdjęć z Dnia Seniora można znaleźć w Galerii naszej strony, kierując się tam np: poprzez >> TEN LINK <<

 

 
WARSZTATY HAFTU I WYSZYWANIA
 

 

W ramach umowy o współpracy partnerskiej zawartej ze Stowarzyszeniem Bioregion, uczestniczymy w Projekcie:"Dawne rzemiosło i rękodzieło sposobem na zachowanie tożsamości i ciągłości dziedzisctwa kulturowego Podlasia Nadbużańskiego", finansowanego ze srodków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Mieszkańcy Drohiczyna biorą udział w warsztatach: haftu i wyszywania (październik) oraz warsztatach robienia świec (listopad).

 

 
 
Prowadzenie warszatów haftu: Małgorzata Ziemichód-Zdunek

 

 
 
 

 

 
POWIATOWY DZIEŃ SENIORA
Chór Seniora Jesień"

 

Zostaliśmy zaproszeni przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na uroczyste obchody Powiatowego Dnia Seniora w Siemiatyczach w dniu 20 października 2010 r.

 

 
 
 


Drohiczyński chór Seniora "Jesień" pod kierunkiem Urszuli Tomasik przygotował 6 pieśni: "Miła ma" i "Podlasiacy chłopcy chwaty" - to stare partyzanckie piosenki, śpiewane w ukryciu w domach w okresie wojennym. Mówią o naszym żołnierzu ppor. Teodorze Śmiałowskim pseudonim "Szumny", który poległ w walce z zasadzką niedaleko Drohiczyna.

 
 
 


Chórzyści rozbawili widownię piosenkami "Oj w kadzidlańskim borze", "Świniorz". Wiele wzruszeń dało się zauważyć, kiedy śpiewali piosenkę Sławy Przybylskiej "Wspomnij mnie oraz "Ziemio ty śliczna" autorstwa mieszkańca Drohiczyna Pana Skrzypkowskiego, do której muzykę napisał Pan Aleksy Gorbaczow.

 
PODLASKA GIEŁDA PROGRAMÓW EDUKACJI KULTURALNEJ
 

 

 

 

 

 

 

25 maja w Galerii "Spodki" odbyła się pierwsza Podlaska Giełda Programów Edukacji Kulturalnej organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP, w której nasz projekt "WIEM SKĄD JESTEM..." również brał udział.

Instruktorzy, animatorzy kultury stale odczuwają potrzebę poznania nowych tendencji edukacyjnych i animacyjnych oraz chcą dyskutować i wymieniać się swoimi doświadczeniami. Temu miedzy innymi ma służyć Giełda.

Poznaliśmy w sumie 19 projektów nadesłanych przez 16 instytucji (ośrodków kultury, stowarzyszeń, muzeów i galerii), które były realizowane na terenie województwa podlaskiego w latach 2008/2009.

Projekty są  wypadową naszych potrzeb, aspiracji i kreatywności. Z każdym tego typu działaniem wiąże się ogromne zaangażowanie wielu osób a efekty często są niewymierne – natomiast w znaczny sposób kształtują nasze wzajemne relacje, budują tożsamość, wzmacniają poczucie własnej wartości.

 

 
 
Prezentacja Projektu na stoisku.

 

 
 
Wyróżnieni
 

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.