Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 16175
W sumie: 108646

News

News zdjęcie id 874

Międzynarodowy projekt współpracy

07.03.2018

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” realizuje w partnerstwie z LGD „NEMUNAS” oraz Stowarzyszeniem – Lokalną Grupą Działania „Bądźmy Razem” międzynarodowy projekt współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”. W związku z tym planowane są trzy etapy projektu młodzieżowego:

 1. Pierwszy etap projektu odbędzie się w terminie 04 - 13 lipca 2018 r. na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu” w miejscowości Nowe Litewniki w gminie Sarnaki, gdzie młodzież zostanie zakwaterowana w Ośrodku Wypoczynkowym „Relaks – Perła Serpelic”, Serpelice 128, 08-221 Sarnaki.
 2. Drugi etap projektu odbędzie się w terminie 27 lipca - 05 sierpnia 2018 r. - realizacja projektu na Litwie na terenie LGD „Nemunas” w miejscowości Smalininkai, gdzie młodzież zostanie zakwaterowana w akademiku szkolnym w miejscowości Smalininkai.
 3. Trzeci etap projektu odbędzie się w 2019 r. w terminie 17 - 26 lipca 2019 r. na terenie LGD „Bądźmy Razem” w miejscowości Miedzna; młodzież zostanie zakwaterowana w internacie ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Każdy z etapów rozpocznie się wcześniejszym spotkaniem przygotowującym uczestników do projektu. Obowiązkowe jest aby uczestnicy wzięli udział w spotkaniach.

Podczas każdego etapu projektu uczestnicy będą realizować zajęcia w formie warsztatów, gier i zabaw, dzięki którym poznają metodę Organizowania Społeczności Lokalnej (nowatorską metodę pracy środowiskowej), którą będą mogli wykorzystać w swoim środowisku zamieszkania do aktywizacji mieszkańców.

W  ramach pierwszego etapu projektu na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu” powstaną meble z europalet oraz nasadzenia roślin w formie czterech ogrodów (wiosna, lato, jesień, zima). Miejscem realizacji projektu będą Nowe Litewniki w Gminie Sarnaki przy Środowiskowym Domu Samopomocy.   

Działania zaplanowane w ramach projektu współpracy po stronie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”:

 • organizacja warsztatów „Coś z niczego - recyklingowa pracownia” - 12 h;
 • organizacja warsztatów „Naturomania - Festiwal ogrodowych inspiracji” - 12h;                                                                                         
 • organizacja warsztatów „Szkoła Lokalnego Lidera” - 28h;
 • organizacja warsztatów „Lider Lokalny w Działaniu” - 12h;
 • organizacja warsztatów „Poznajemy się lepiej” - 12h.

W ramach drugiego etapu projektu na terenie LGD „NEMUNAS” na Litwie uczestnicy uporządkują przestrzeń publiczną: zbudują altanę, kominek oraz wykonają nasadzenia roślin. Miejscem realizacji projektu będzie miasteczko Smalininkai na Litwie.

W ramach trzeciego etapu projektu w 2019 r. na terenie Stowarzyszenia - LGD „Bądźmy Razem” powstanie plac rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnością. Projekt zostanie zrealizowany przy Środowiskowym Domu Samopomocy w miejscowości Miedzna.

Na wszystkich uczestników dodatkowo czekają różne ciekawe zajęcia sportowe i kulturalne (zawody sportowe, gry, programy kulturalne, zwyczaje itd.). Ponadto będą organizowane wycieczki, spływy kajakowe, gra w paintball, wyjazdy na basen i do kina, dyskoteki i inne zajęciarekreacyjne.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby z obszaru działania SLGD „Tygiel Doliny Bugu” w wieku od 16 do 23 roku życia. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. W ramach projektu zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport oraz ubezpieczenie. Wszyscy uczestnicy muszą dojechać we własnym zakresie na miejsce projektu oraz we własnym zakresie muszą zostać odebrani z miejsca projektu po jego zakończeniu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie karty zgłoszeniowej na adres specjalista@tygieldolinybugu.pl do dnia 21 marca 2018 r. do godz. 15.30. 

W pierwszym etapie projektu może wziąć udział 10 osób z terenu SLGD „Tygiel Doliny Bugu”. Sugerowane jest, aby wybrane osoby uczestniczyły we wszystkich trzech etapach projektu (tj. by wybrane 10 osób uczestniczyło w każdym etapie projektu).

Wybór uczestników w ramach pierwszego etapu projektu dokonany będzie na podstawie poniższych zasad rekrutacji:

 1. W pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby z obszaru SLGD „Tygiel Doliny Bugu” z województwa mazowieckiego.
 2. W dalszej kolejności zakwalifikuje się jedna osoba z danej gminy z najwyższą liczbą punktów. W przypadku braku zainteresowania osób z innych gmin, istnieje możliwość zakwalifikowania większej liczby osób z jednej gminy.
 3. Osoby muszą działać aktywnie na rzecz społeczności lokalnej – konieczne jest opisanie działań w karcie zgłoszeniowej bądź przedstawienie dokumentów potwierdzających zaistniały fakt:
 1. brak udziału w inicjatywach społecznych – 0 pkt,
 2. udział w 1 inicjatywie społecznej – 5 pkt,
 3. udział w 2 do 4 inicjatyw – 10 pkt,
 4. udział w 5 i więcej inicjatywach – 15 pkt.
 1. O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydowała liczba punktów.
 2. W sytuacji takiej samej liczby punktów o zakwalifikowaniu się do projektu będzie decydować data dostarczenia dokumentów zgłoszeniowych do biura LGD (decyduje data i godzina wpływu dokumentów do biura LGD).

Wybór uczestników w ramach dalszych etapów projektu (tj. w ramach drugiego i trzeciego etapu projektu) w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby, które wzięły udział w poprzednim etapie danego projektu (tj. w pierwszym bądź drugim etapie).

Karta kwalifikacyjna uczestnika LITWA

Karta kwalifikacyjna uczestnika TYGIEL

Pisemna zgoda rodziców LITWA (osoba niepełnoletnia)

Pisemna zgoda rodziców TYGIEL (osoba niepełnoletnia)

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.