Logo Gmina Drohiczyn

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 905
W sumie: 315054

News

News zdjęcie id 1676

Program Czyste Powietrze 2.0

18.05.2020

UWAGA! Nowa odsłona Programu Priorytetowego CZYSTE POWIETRZE, w nim m.in. dwa poziomy dofinansowania podstawowy i podwyższony, współpraca z bankami i PGNiG, Akademia Czystego Powietrza…

Nabór wniosków na zmienionych zasadach już od dzisiaj!

Otrzymanie dofinansowania na wymianę pieców i termomodernizacji domów jednorodzinnych będzie prostsze - zapowiada Minister Klimatu Pan Michał Kurtyka.

Wypracowaliśmy uproszczenia w „Czystym Powietrzu”, które otwierają Polakom drzwi do łatwiejszego dofinansowania wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych. Czeka na to jeszcze prawie trzy miliony domów w Polsce. Zaangażowani w ten proces byli m.in. przedstawiciele rządu, samorządów, wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, sektor bankowy i alarmy smogowe” – dodaje Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera ds. Programu „Czyste Powietrze” i Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY!

  • Od 15 maja – podstawowy poziom dofinansowania

Zgodnie z nowymi zapisami w Programie „Czyste Powietrze”, beneficjenci uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł.

  • Procedowany jest projekt ustawy przewidującej wydawanie przez gminy zaświadczeń potwierdzających prawo do otrzymania podwyższonego poziomu finansowania w Programie. Do dofinansowania na tym poziomie – do 37 tys. zł – uprawnieni będą ci o przeciętnym dochodzie na jedną osobę w gospodarstwie domowym nieprzekraczającym 1 400 zł (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe).
  • NFOŚiGW podpisał porozumienie ze Związkiem Banków Polskich – to pierwszy krok do współpracy z zainteresowanymi bankami. Docelowo pozwoli to beneficjentom na występowanie przez banki z wnioskiem o dotację na częściową spłatę kapitału kredytu.
  • W Program „Czyste Powietrze” zaangażowane będzie także Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Dzięki temu szybciej będzie można weryfikować dostępność sieci gazowej dla konkretnej nieruchomości, której właściciel składa wniosek o dofinansowanie.
  • Wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym prowadzony jest cykl e-szkoleń pod nazwą #AkademiaCzystegoPowietrza.
  •  W serwisie gov.pl. pojawi się podstrona dedykowana Programowi. W pierwszej fazie wnioskodawcy znajdą tam linki do generatorów wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, a następnie – z końcem maja – planuje się ogólnopolską odsłonę e-wniosków.

 

Celem Programu Czyste Powietrze – z budżetem 103 miliardy złotych na lata 2018  -2029 – jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych.

plakat promocyjny

Ogłoszenie o naborze wniosków:

http://wfosigw.bialystok.pl/ogloszenie-o-zmianie-programu-priorytetowego-czyste-powietrze-,a685

Zespół Organizacyjno Administracyjny
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

Burmistrz Drohiczyna zaprasza

Wojciech Borzym
Burmistrz Drohiczyna
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
800-1200 i 1600-1630

Marian Rogowiec
Przewodniczący Rady
przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
900-1200

Urząd Miejski

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
tel.: 85 65-65-260
e-mail: um@drohiczyn.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.